Sizi Arayalım
Okulumuz hakkında bilgi almak
ister misiniz?

ÖZEL OKULLARDA HER SINAVDAN 100 ALAN ÖĞRENCİLER, NİÇİN LİSE GİRİŞ VE ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA YETERİNCE BAŞARILI OLAMIYORLAR?

Okullar öğrenci ve velisine gerçekçi geribildirim verebilme ve disiplin konusunda duyarlı davranabilme konularında yetersiz kalabiliyorlar. Her durumda öğrenci ve velinin gerçekçi geribildirim alma ihtiyacı ve hakkı vardır. Sınav sonuçları, öğrenci ve veli için en önemli geribildirimdir. Zira bir sınav sonucu öğrenci ve veli için bundan sonraki sorumlulukları ile ilgili yol haritası demektir. Herkesin 100 aldığı sınavların öğrenci ve veli için hiçbir değeri yoktur; çünkü çocuğun durumu ve gelişimi hakkında hiçbir fikir vermez.

Disiplin sözcüğünün anlamı düzen demektir. Disiplinli okulda öğrencilerin haklarının ve sorumluluklarının dengesi önemsenir. Disiplinin önemsenmediği okullarda çocukların gelişimleri görmezden gelinir.

Uz. Klinik Psikolog Süleyman HECEBİL
Çocuk Psikolojisi Derneği Başkanı


Ataşehir Yönder Okullarında, öğrencilere ve velilere gerçekçi geribildirim verilir; öğrenciler öğrenci olma sorumluluklarının önemsendiği düzenli ve disiplinli bir ortamda davranış ve kişilik gelişimleri desteklenir.

Kayıt Formu