Sizi Arayalım
Okulumuz hakkında bilgi almak
ister misiniz?

Haberler

Dünya devi ile işbirliği
11 Temmuz 2016

Ataşehir Yönder Okulları, 5-19 yaş aralığı İngilizce eğitiminde dünyanın en büyük uluslararası eğitim programları ve sertifika sağlayıcısı Cambridge Üniversitesi ile işbirliğine gidiyor. Sunduğu müfredat, sınavlar ve gelişim programları ile dünya genelinde saygın bir yere sahip bulunan üniversite ile yeni eğitim öğretim döneminde imzalanması planlanan anlaşmaya göre Ataşehir Yönder Okulları, 5-8. sınıflar yabancı dil eğitiminde Cambridge International Excaminations (CIE) - Cambridge Secondary 1 programını uygulamak için harekete geçecek.

Dünyanın 160 ülkesinde 10 binden fazla okulda uygulanmakta olan ve dil eğitiminde kaliteyi temsil eden programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, 8. sınıfın bitiminde yeterliliklerini belgeleyecek olan “Cambridge Secondary 1 - Checkpoint Sınavı”na girerek mezun olacaklar. Öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve dili kullanma becerileri açısından değerlendirileceği sınav, Yönder Okullarının öğrencilerini Avrupa Dil Ortak Çerçeve Planı’na (Common European Framework) göre 8. sınıftan B1+ yabancı dil düzeyinde sertifika alarak mezun etme hedefine ivme kazandıracak bir adım olarak dikkat çekiyor.

CIE - Secondary 1 programının, Cambridge Starters, Movers, Flyers, KET, PET ve FCE sınavlarıyla bir ilgisi olmadığını hatırlatan Ataşehir Yönder Okulları Eğitim Lideri Dilek Payanda, “2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında CIE İngilizce Programını uygulayabilmek için daha önce PYP ve MYP’de olduğu gibi bir akreditasyon sürecine girmiş olacağız. Amacımız, akademik programımızın kalitesini ve geçerliliğini PYP ve MYP programlarını uygulayarak International Baccalaurate(IB)’nin güvencesi altına aldığımız gibi şimdi de okulumuzun İngilizce dil öğretimini Cambridge International Examinations (CIE) akreditasyon sürecini başlatarak güvence altına almaktır.” şeklinde konuştu.

Bu yıl itibariyle akreditasyon süreci başlarken eş zamanlı olarak da Ataşehir Yönder Okulları 5-8. sınıfı öğrencileri de CIE Dil Müfredatını uygulamaya başlamış olacaklar.