Üstün DÖKMEN

Üstün DÖKMEN

Prof. Dr.
Türkiye’nin alanında en sevilen isimlerinden biri olan; psikolog, TV programcısı, eğitimci ve yazar Üstün Dökmen, 1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Dökmen, Ankara Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1986 yılında doktor, 1988’de doçent, 1995’te ise profesör unvanını aldı.
 
Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi olan Dökmen’in bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları ve tiyatro eserleri de bulunuyor. Toplam 8 yıl boyunca TRT’de 94 bölüm Küçük Şeyler programını hazırlayan Dökmen, TRT Radyo 3’te opera sanatçısı Murat Akar ile birlikte, gençlere operayı sevdirmeye yönelik ”Biz Kim Opera Kim” adlı programı yaptı.
 
Bugüne kadar Avustralya ve çok sayıda Avrupa ülkesinde gurbetçi vatandaşlarımıza maddi karşılığı olmaksızın konferanslar veren, "Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi"nin kurucusu Prof. Dr. Üstün Dökmen, “Küçük Şeyler” isimli eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin 2008 yılı Deneme dalındaki ödülüne layık bulundu.

YÖNDER ÖĞRENCİSİ, GELECEKTE YAPILACAK SINAVLAR İÇİN TÜM DONANIMLARA SAHİP OLUR.Prof. Dr. Üstün Dökmen
Süleyman HECEBİL

Süleyman HECEBİL

Uzm. Klinik Psk.
Süleyman Hecebil, 1966 yılında Denizli’nin Tavas İlçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Tavas’ta tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diplomasını aldı. Daha sonra sırasıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji ve İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümlerinden yüksek lisans diplomalarını aldı.  
 
2005 yılından itibaren Prof Dr. Üstün Dökmen ile ortaklığa başlayan Hecebil, yurdun dört bir yanında hizmet veren Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Kolejlerini kurdu. Meslek yaşamını sürdürürken bir yandan da bir çok mesleki eğitim programlarına katılarak  
• Aile Terapisi
• EMDR ve Travma Terapi
• Hipnoz
• Şema Terapi,
• Yas Terapisi,
• Transaksiyonel Analiz
• Bilişsel Terapi
• Cinsel Terapi gibi eğitimlerden sertifikalar aldı. 
 
Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde doktora çalışmalarını sürdüren Süleyman Hecebil, terapistliğin yanı sıra çeşitli konularda konferanslar vermektedir.   
 
Evli ve iki çocuk babası olan Süleyman Hecebil’in Çocuk Psikolojisi adlı kitabı da bulunmaktadır.